گروه ورزش

پاسخ معنی دار باخ به کمیته المپیک ایران ، کمیته المپیک دارایی قانون است و طبق منشور و اساسنامه ان حرکت خواهد کرد ، ی طعنه معنا داری هم زده  و خواسته کیومرث هاشمی  اساسنامه و منشور المپیک را بیشتر مطالعه کند ، کیومرث هاشمی از کارشناسان سابق وزارت اطلاعات و به شکلی نماینده آن وزارت خانه در ورزش محسوب میشود .

 رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در پاسخ به نامه کیومرث هاشمی مبنی‌بر به کارگیری نفوذ وی در ارتباط با حملات عربستان به یمن که باعث تخریب استادیوم‌های ورزشی نیز شده، گفت: برای ترویج صلح تلاش می کنیم.

 به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک،به دنبال ارسال نامه ای از سوی ریاست کمیته ملی المپیک ایران مبنی بر تقاضای حمایت های بشردوستانه کمیته بین المللی المپیک در جهت دفاع از مردم مظلوم یمن در مواجه با حملات نظامی عربستان به توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک ، وی روز گذشته به این درخواست پاسخ داد که متن کامل نامه به این شرح است :

«از نامه ارسالی شما در تاریخ ۱۵ آوریل سپاسگزارم. همانطور که مستحضرید کمیته بین‌المللی المپیک یک سازمان ورزشی غیردولتی است که طبق منشور المپیک و اصول اساسی المپیزم اداره می شود.

با در نظر گرفتن این موضوع و نیز در چارچوب همکاری نزدیکی که ما با سازمان ملل داشتیم، به شما اطمینان خاطر می دهم که کمیته بین‌المللی المپیک با استفاده از امکانات موجود . همه تلاش خود را جهت ترویج صلح از طریق ورزش به کار می گیرد.

از درک و همکاری شما تشکر می کنم.»

Comments are closed.