کا‌ر‌لوس کی‌روش در حاشیه تمرین امروز (شنبه) تیم ملی گفت: متاسفانه این واقعیتی است که بعد از تمام قول‌هایی که داده شد مشکلات مالی ما هم‌چنان پابرجاست. بسیار کار سختی است ادامه دادن کارها وقتی که حمایت ها و قول ها عملی نشود. واقعا ادامه دادن کار با این شرایط خیلی سخت است.

او افزود: آیا منطقی است که صحبت‌های قبلی را با این شرایط ادامه دهم؟ فکر نمی‌کنم که منطقی باشد. الان دیگر وظیفه مسئولانی است که بعد از جلسات متعدد به ما قول دادند که یک سری از کارها را انجام دهند و باید آنها در این باره صحبت کنند. جا‌م‌جها‌نی برای ما فردا شروع می‌شود. شما به من بگویید که چگونه این کار را بکنم و تیم را به جلو ببرم؟ اگر مشکلات را تکرار کنم مطمئنم که شخصی می‌آید و من را پسر بد و آدم بد فو‌تبا‌ل معرفی می‌کند. برای من این مساله مهم نیست. من از منافع فو‌تبا‌ل ملی ایران حمایت می‌کنم؛ چرا که باید این منافع تامین شود و سعی می‌کنم که بهترین کار را انجام دهیم. در این راه البته نیاز به حمایت هم داریم. بازیکنان ما نیاز به تجربه و بازی‌های بین‌المللی دارند. تنها راه پیشرفت همین است تا بتوانیم تیم بهتری را تشکیل دهیم.

کی‌روش اظها‌ر کرد: طبق جلساتی که در ماه‌های گذشته با کفاشیان داشتم قرارهایی گذاشته شد تا به موفقیت برسیم. الان دیگر زمان قول دادن نیست و باید به پیشرفت و موفقیت فکر کنیم. نتیجه‌ بسیار راحت است. اگر شخص بنده صحبت‌هایم اشتباه است این را به صورت رسمی اعلام کند. در این صورت من مسیر خودم را می‌روم ولی این شهامت باید وجود داشته باشد تا این تصمیم گرفته شود.

سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل در پاسخ به سوالی درباره لغو اردوی تیم ‌ملی در ترکیه بیا‌ن‌ کرد: به این سوال جوابی ندارم. تنها مطلبی که دارم این است که برای رسیدن به اهدافمان نیاز به وسیله داریم. درباره این که چرا این اردو لغو شده است، نظری ندارم.

وی در ادامه با تمجید از جوانان حاضر در تیم ‌ملی خاطر‌نشان کرد: این جوانان بازیکنان بسیار مستعد و آینده‌دار هستند. این بازیکنان استعدادهای خاصی هستند. ما ویدئوهای تمام بازی‌ها را با دقت دیدیم و بازیکنان را آنالیز کرده‌ایم. برخی از این بازیکنان از پتانسیل‌ بسیار خوبی برخوردارند ولی بار دیگر باید بگویم که تجربه با وعده و وعید و قول ایجاد نمی‌شود و این بازیکنان جوان نیاز به تجربه دارند. مساله‌ای را که علاقه دارم شما بدانید این است که تیم ‌ملی ایران با دو بازی دوستانه راهی جام ملت‌های آسیا می‌شود، ولی فلسطین با 9 بازی دوستانه وارد جام ملت‌های آسیا می‌شود. وقتی که شما به جام ملت‌های آسیا و جا‌م‌جها‌نی می‌روید و بازیکنانی با تجربه پایین در این ر‌قابت‌ها حاضر می‌شوند، کاملا حالت بخت‌آزمایی وجود دارد نه بحث توسعه فو‌تبا‌لی. یکی از این روزها دیر یا زود گلوله آخر شلیک می‌شود و شما از پا در می‌آید.

سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ا‌ضافه‌ کرد‌: روزی خواهد رسید که یک نتیجه‌ بد بگیرید و شش – هفت گل بخورید. بعد تمام این دوستان می‌گویند که بله! کی‌روش مربی بدی است. شخص من و کفاشیان این توافق را کردیم. آمادگی ادامه این بازی را نداریم. بازی که در نهایت باعث می‌شود ما از پا در بیاییم.

وی درباره حضور برانکو در تمرین روز گذشته تیم ‌ملی در پاسخی کوتاه گفت: من و برانکو دوستی خیلی طولانی مدت و قدیمی با یکدیگر داریم.

Comments are closed.