«آرش صادقی» زندانی سیاسی سابق به همراه «گلرخ ایرایی» همسرش جهت جلوگیری از شرکت در مراسم پنجمین سالگرد مرگ مادرش صبح روز جاری جمعه ۸ آبان ماه از سوی مامورین امنیتی بازداشت و پس از گذشت چند ساعت آزاد شدند.
به گزارش افق ایران به نقل از کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در پی پنجمین سالگرد زنده یاد «فرحناز درگاهی» مادر «آرش صادقی» زندانی سیاسی سابق که در پی یورش ماموران امنیتی به منزل در ساعت چهار صبح، جهت بازداشت «آرش صادقی» عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه، دچار حمله قلبی شد و پس از چهار روز دربیمارستان فوت کرد صبح روز جاری جمعه ۸ آبان ماه «آرش صادقی» و «گلرخ ایرایی» به علت جلوگیری از شرکت درمراسم توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از گذشت چند ساعت آزاد شدند.
این مراسم ساعت ۱۱ صبح روز جاری جمعه ۸ آبان ماه ۱۳۹۴ در کنار آرامگاه «فرحناز درگاهی» واقع در بهشت زهرا قطعه ۳۱۱ _ ردیف ۱۱۹ _ شماره ۲۳ بدون حضور «آرش صادقی» و «گلرخ ایرایی» به علت بازداشت، از سوی تنی چند از فعالین سیاسی و مدنی، خانواده های جانباختگان اعتراضات مردمی ۱۳۸۸،خانواده های زندانیان سیاسی و مدنی برگزار شد.
«آرش صادقی» دانشجوی اخراجی کارشناسی ارشد فلسفه دانشگاه علامه و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی آن دانشگاه پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ بازداشت و پس گذشت حدود یک سال و نیم جهت مرخصی به منزل باز می گردد، اما پس از گذشت چند روز بدون ارائه هیچگونه احضار نامه ای برای بازداشت و یا تماس تلفنی از سوی ضابطین قضایی، مامورین امنیتی حهت بازداشت مجدد آرش در ساعت چهار صبح به منزل مسکونی آنها یورش برده، که همین مسئله منجر به حمله قلبی و فوت مادر آرش پس از گذشت چهار روز در بیمارستان می شود.
«آرش صادقی» پس از آزادی مجددا در ۱۵شهریورماه ۱۳۹۳، از سوی «قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه» بازداشت شد، او از سوی شعبه ۱۵ دادگاه رژیم در تهران به ریاست «صلواتی» به تحمل ۱۵سال حبس محکوم شد، این حکم با اعمال ۴ سال حبس تعلیقی پیشین «آرش صادقی» از سوی دژخیم «ابوالقاسم صلواتی» به ۱۹ سال حبس افزایش یافت.
همچنین «گلرخ ایرایی» همسر «آرش صادقی» نیز که به دلیل جراحی و وخامت حال جسمی، ناتوان از حضور در دادگاه، جهت دفاع آخر بود، به صورت غیابی در شعبه ۱۵ رژیم در تهران به ریاست «صلواتی» مورد محاکمه قرار گرفت و به تحمل ۶ سال حبس محکوم شد.

Comments are closed.